Moderní technologie dnes využíváme na každém kroku. I naše domovy jsou jimi naplněny. A zdaleka to nejsou pouze počítače, chytré televizory nebo mobilní zařízení. Tyto technologie nám mají šetřit energie, vykonávat za nás automatizované činnosti a celkově nám ulehčovat život.

Chytrý dům

Dominantou této expozice je model chytrého domu, který umožňuje pomocí ovládacích prvků Innels řídit různé části domu – osvětlení, vytahování žaluzií, řízení topení nebo třeba řízení spouštění domácích spotřebičů v závislosti na ceně elektrické energie.

.

chytry dum

Termokamera

V expozici moderních technologií máme i 2 termokamery, které umí zobrazit povrchovou teplotu částí konstrukcí nebo i lidského těla. Zjistíme tím tepelné mosty, netěsnosti v izolaci nebo také tepelné stopy zanechané osobami.

EXP (34)

Voda

V dnešní době nabývá šetření vodou na důležitosti. V expozici můžeme reálně porovnávat několik metod šetření vodou pomocí různých perlátorů.

EXP (53)_1200_800

Potrubí

No a moderní technologie nám musí pomáhat i v práci. Naši žáci s pomocí optického kabelu mohou nahlédnout dovnitř potrubního systému a odhalit tak například různé překážky, bránící proudění kapaliny.

potrubi