Pneumatické ovládání nejrůznějších mechanizmů je dnes samozřejmostí. Možnosti jsou obrovské a tak je dobře, že na speciálních panelech FESTO je možné vyzkoušet si různá zapojení aktivních prvků. Bude to trochu syčet a klapat ale nakonec se vše povede.

Panely

Základní servisně montážní panel je uzpůsoben pro snadnou montáž. Vždy je potřeba nejprve porozumět schématu zapojení a uvědomit si, co vlastně chceme udělat.

pneumatika a vedeni

Souprava Festo

Na soupravě se pracuje jako ve skutečnosti. Jen vedení tlakového vzduch jsou kratší, zato přehledné.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když se dílo podaří

Dlouho se nic neděje. Náš systém musí být kompletní, aby se rozběhl. A když přijde ta chvilka a vše se hýbe přesně tak, jak jsem si vymyslel, je na tváři vidět u každého spokojený úsměv.

CZ.1.07_1.1.00_44.0010 Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji

Bezpečné a ekologické řešení

Při použití pneumatického ovládání jde především o bezpečnost. Stlačený vzduch pohybující jednotlivými ovládacími prvky je samozřejmě zcela nehořlavý a při náhodné poruše či netěsnosti velmi ekologický. Na modelu můžeme simulovat právě takové netěsnosti či technické poruchy – a to nás baví.

pneumatika a vedeni