Health to meet you
Střední průmyslová škola Otrokovice se účastní mnoha mezinárodních aktivit společně s partnery z různých zemí Evropské unie. V letošním školním roce získala nový dvouletý grant v programu Erasmus+. Projekt Health to Meet you realizujeme od září 2019 do srpna 2021 ve spolupráci s pěti partnery z celé Evropy (střední školy z Turecka, Španělska, Chorvatska, Lotyšska a Rakouska). Cílem je podpora zvýšení povědomí o různých aspektech zdravého životního stylu – sport, životní prostředí, zdravá strava, vědomé používání informačních a komunikačních technologií, ovlivňování reklamou nebo zdravý přístup k volnočasovým aktivitám.
Škola připravuje žáky pro reálný život, podporuje jejich jazykové, odborné dovednosti, smysl pro iniciativu, rozvíjí své učitele. Průběžně přenáší znalosti a zkušenosti ze zahraničí a zavádí inovativní postupy do výuky. V rámci projektu Health to meet you budeme v květnu 2020 hostit skupinu učitelů z pěti evropských zemí a naši studenti vycestují v letech 2020 a 2021 do Chorvatska, Lotyšska a Rakouska. Pedagogové SPŠ Otrokovice se zúčastní mezinárodních školení ve Španělsku a v Turecku. Výstupem projektu bude metodická příručka obsahující výukové lekce a aktivity zaměřené na rozvoj povědomí o zdravém životním stylu.
O aktivitách projektu budeme průběžně informovat na našem webu.
Smart and Proactive
Dvouletý projekt v rámci evropského programu Erasmus+, nazvaný Smart and Proactive, byl vytvořen, aby umožnil žákům naší školy oboru Aplikovaná chemie (ACH), oboru Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení (MIEZ) a oboru Automechanik poznat zákonitosti různých disciplín z oboru ve zcela jiném prostředí než školním a ve firmách v České republice.
Zahraniční stáže v tomto projektu si kladou za cíl zlepšit výsledky učení především v odborných předmětech, zlepšit úroveň znalostí cizího jazyka, v tomto případě jazyka anglického. Projekt Smart and Proactive má také zvýšit úroveň komunikačních schopností v mateřském ale i v cizím jazyce. Prostřednictvím problematiky ochrany životního prostředí (ochrana mořské fauny a flory, eko stavby/šetrné elektromobily) má za cíl podpořit studenty v aktivnějším přístupu k problémům společnosti. Díky krátkému, ale každodennímu styku s nejrůznějšími kulturami a tradicemi má zvýšit míru tolerance ve vztahu k jiným národům.
V tomto dvouletém projektu jsou naplánovány čtyři mobility v letech 2020/2022. Pro mobilitu v Řecku bude vybráno 10 žáků 3. ročníku oboru Aplikovaná chemie, pro mobilitu v Maďarsku 15 žáků 3. ročníku oboru MIEZ a 5 žáků 3. ročníku oboru Automechanik.
O aktivitách projektu budeme průběžně informovat na našem webu.